GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urnor 4964774
*
nr 496 4774
Urnor
1 par, keramik, 1800-tal. Reliefdekor, höjd: 31
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2007
kl 17:08:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 00:50:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefdekor urnor
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08
*
Urnor
nr 496 4774
Urnor
1 par, keramik, 1800-tal. Reliefdekor, höjd: 31
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 00:50:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefdekor urnor
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08